Johann le Guillerm – Cirque Ici
La Transumante
een levende sculptuur
La Transumante is een indrukwekkende buitenperformance van de Franse circusartiest en onderzoeker Johann Le Guillerm. Tien performers houden 450 houten balken van drie meter in beweging, onder leiding van één dirigent. Er wordt geen spijker, schroef of touw gebruikt — alleen de onderlinge druk van het hout houdt de sculptuur bijeen.
Het bouwwerk meandert over de Brink, en ondergaat elk uur een nieuwe gedaantewisseling. De vorm ligt nooit vast, maar ontstaat telkens opnieuw uit de balken zelf.
Over de maker
Johann Le Guillerm studeerde aan het Centre National des Arts du Cirque en werkte samen met gerenommeerde circusgezelschappen voordat hij in 1994 zijn eigen compagnie oprichtte. Hij ontving meerdere prestigieuze prijzen, waaronder de Grand Prix National du Cirque. Zijn werk overstijgt het circus. Sculptuur, installatie, performance en onderzoek vloeien samen in wat hij zelf omschrijft als een veelzijdige verkenning van perspectieven op de wereld.
Info
Leeftijd:
Duur / Running time : 4 à 5 uur
Locatie / Location : Brink
Vrijdag / Friday :
Zaterdag / Saturday :
Zondag /Sunday :
Land: Frankrijk



